JOKERIT FC HAKEE LISÄVOIMIA SEURAN SOME-TIIMIIN

10.02.2017

Jokerit FC lyhyesti:

Jokerit Football Club on seura, jossa kannattajien on mahdollista päästä osaksi seuran päätöksentekoa ja seuratoimintaa. Tästä juontuu seuran slogan ”kannattajien seura”.

Seura on perustettu tammikuussa 2012. Sen tarkoituksena ja tavoitteena on nousta tulevaisuudessa Suomen jalkapallon pääsarjaan ja tarjota seuran kannattajille unohtumattomia elämyksiä sekä lähteä kehittämään suomalaista jalkapalloa aina junioreista lähtien. Viime kauden päätteeksi juhlittiin edustusjoukkueen nousua 4.divariin.

Tervetuloa mukaan osaksi Jokerit FC:n kunnianhimoista matkaa kohti korkeampia sarjatasoja ja kirkkaampia valoja!

Mitä tehtävään kuuluu?

 • Jokerit FC:n some-profiileiden: Facebookin, Twitterin sekä Instagramin päivittäminen
 • Jäsenkirjeen suunnittelu ja lähettäminen
 • Facebook-tapahtuminen tekeminen
 • Facebook-kansikuvien ja muiden markkinointimateriaalien tuottaminen

Tehtävä edellyttää:

 • Henkilökohtaisen Facebook-profiilin
 • Kykyä ja kiinnostusta oppia sekä kehittyä viestijänä
 • Älypuhelimen
 • 2-4 tuntia viikossa aikaa

Toivomme sinulta:

 • Kiinnostusta jalkapalloon
 • Jokerihenkisyyttä
 • Kykyä kirjoittaa ja valokuvata
 • Adobe Photoshopin tai jonkun muun kuvankäsittelyohjelman perusteet hallussa
 • Kokemusta Facebook-sivun ylläpitämisestä ja päivittämisestä
 • Kokemusta Twitteristä ja Instagramista

Tarjoamme sinulle:

Liittymällä Jokerit FC:n some-tiimiin, tulet tekemään suunnitelmallista sosiaalisen median markkinointia suositulle jalkapallo seuralle, jolla on yli 2000 seuraaja eri kanavissa. Tehtävässä pääset nappaamaan ja muokkaamaan tyylikkäitä kuvia Facebookiin ja Instagramiin. Tulet myös oppimaan, miten tehdä sähköpostimarkkinointia. Työhön perehdytyksestä vastaa sosiaalisen median asiantuntija ja yrittäjä Zaki Azedani (Zakisome).

Tämä tehtävä sopii mainiosti esimerkiksi viestinnän tai markkinoinnin opiskelijalle, joka haluaa kehittää digitaalisen markkinoinnin osaamistaan sekä täydentää omaa CV:tä sekä portfoliota.

Työskentely Jokerit FC:n some-tiimissä vie noin 2-4 tuntia viikossa riippuen siitä, paljonko seuran ympärillä on tapahtumia ja uutisia sillä viikolla. Halutessaan työhön voi luonnollisesti panostaa myös enemmän aikaa, sillä mitä enemmän näihin hommiin panostaa, sitä enemmän se tuottaa iloa sekä tekijälle itselleen että seuran ympärillä toimivalle yhteisölle.

Avoimet hakemukset ja tiedustelut zaki@zakisome.fi puh. 040 841 0336